Останнім часом втрачається цінність таких понять, як любов до Батьківщини, патріотизм, громадянський обов'язок. Центральне місце в світогляді молоді займають такі явища як престижний рівень споживання та дозвілля, а це в майбутньому може стати причиною деградації та розпаду держави. Патріотизму не вчать, його виховують. У зв'язку з цим у  позашкільних навчальних закладах особлива увага повинна приділятися патріотичному вихованню із урахуванням інтересів дітей та молоді відповідно до змін, які відбуваються у сучасному суспільстві.

 Напрями роботи:

}проведення гурткових занять, які передбачають ознайомлення з історичним минулим, народними традиціями та звичаями;

}реалізація у гурткових колективах творчих проектів  щодо вивчення, збереження народної культурної спадщини України;

}створення предметно-інформаційного середовища позашкільного закладу, яке сприяє формуванню етнічної та національної самосвідомості, любові до рідної землі, держави, родини, народу;

}проведення масових виховних заходів, акцій, конкурсів з залученням громадських діячів, організацій, закладів культури і освіти з метою пропаганди кращих здобутків українського суспільства;

}підвищення професійної компетентності педагогів засобами методичної роботи та самоосвіти щодо організації національно-патріотичного виховання в позашкільному закладі;

}забезпечення якісного рівня підготовки вихованців та результативної участі у районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах, виставках, фестивалях патріотичного спрямування.

}забезпечення активної участі вихованців в заходах національно-патріотичного спрямування, у тому числі, приурочених загальнодержавним святам.

Для вихованців Театру пісні «Випадкова зустріч» стало традицією щорічно, в період Різдвяних свят, вітати жителів нашого міста колядками та щедрівками. Керівник гуртка Валентина Іванівна Жук приділяє особливу увагу вибору репертуару, сценічній постановці дійства, залучає дітей до вивчення народних традицій та обрядів. 

То ж і цього року гуртківці Центру творчості привітали з Новим роком та Різдвом Христовим голову Гуляйпільської міської територіальної громади Ярмака Сергія Олександровича та трудовий колектив, голову Іщенка Олександра Аврамовича та працівників Гуляйпільської районної державної адміністрації, депутата Верховної ради VІІ скликання Дудку Олександра Івановича.

Знайомство з традиціями та звичаями українського народу, допомагає виховувати любов до історії, культури українського народу, а найголовніше – знаходить відгук у дитячих серцях, позитивно впливає на естетичний розвиток дітей, розкриває творчі здібності, формує духовну культуру.

Напередодні Дня памяті жертв Голодомору в гурткових колективах пройшли тематичні заняття  та екскурсії до памятного знаку в м. Гуляйполі. Вихованці зробили символічні поробки з метою вшанування загиблих в роки голодомору.

 

Фотоматеріали

27-29 березня 2018 року вихованці Центру творчості відвідали  районний краєзнавчий музей з метою ознойомлення з інсталяцією «Гуляйполе у поступі епох», присвячену 80-й річниці отримання Гуляйполем статусу міста районного підпорядкування та 95-й річниці заснування Гуляйпільського району. Екскурсії провели з вихованцями гуртків «Англійська мова» (керівник Л.Смола), «Бокс» (керівник В.Мансуров), "Дитячий фітнес", "Оздоровча гімнастика" (керівник Кузь Ю.В.), "Дарунок" (керівник Троян А.О.), "Успіх", "Джерело" (керівник Шамрай С.О.), "Паперові мрії", "Мистецька скринька" (керівник Левченко О.О.). До уваги відвідувачів були представлені раритетні речі, що символічно розкривають етапи історії нашого району.

 Фото екскурсій

2 лютого 2018 р. в Центрі творчості відбулося родинне свято  під красномовною назвою "Родина, як зірка єдина". Метою заходу було привернути увагу дітей до збереження та шанування сімейних традицій, цінностей, виховання шанобливого ставлення до членів сім’ї, зміцнення родинних стосунків. Сім’ї Смердових та Колодки підготували родинні дерева, презентували їх, як варіант дослідження історії свого роду. 

 

 

 

Дивіться фото...

24 листопада для гуртківців 6-9 років був проведений тематичний захід "Шануймо хліб на нашому столі!". Метою зустрічі було звернути увагу дітей на нелегку працю всіх, хто причетний до появи хліба на нашому столі. Також на передодні Дня пам'яті жертв Голодомору вшанували хліб як символ святості та оберіг українського народу

 

Фото з проведеного заходу "Шануймо хліб на нашому столі!"

 

21 листопада 2017 р. в Центрі творчості пройшов тематичний захід  "Україна - країна не скорених!", присвячений Дню Гідності та Свободи. На захід були запрошені вихованці гуртків віком 10-16 років. Учасники мали можливість в доступній формі дізнатися про історичні події нашої країни, які сталися восени 2013 р. та взимку 2014 р. та вшанувати пам'ять нових героїв України, що віддали своє життя за незалежність і свободу під час Революції гідності.

 

Фото "Україна - країна не скорених!"

 

24 лютого в закладі пройшло веселе свято "Щедра Масляна". Діти мали змогу  стати учасниками веселих розваг, забав, традиційних обрядів та творчих майстер-класів. Порадували присутніх традиційні пригощання: млинці, вареники, бублики, цукерки та інше. Всі гості та учасники свята отримали позитивні емоції, дізналися багато цікавого про традиції святкування Масляної у словянських народів.

Танок "Масляну вітаємо"

Фото матеріали з проведення заходу

 

 

27 січня 2017 р. в Районному центрі дитячої та юнацької творчості пройшов тематичний захід "Українські вишиванки - наче райдуги світанки". Присутні мали змогу поринути у світ мистецтва, традицій українського народу: а саме познайомитись з історією появи вишиванок, традиційними візерунками та значенням символів. Батьки та діти були активними діячами заходу. Дорослі продемонстрували свої навики вишивки хрестиком, а дітлахи виготовили "вишиване" полотно засобами аплікації. До підготовки та проведення заходу були залучені вихованці різних гуртків, батьки, гості. Величезне задоволення отримали глядачі від виставки вишиванок, дефіле вишитого вбрання, майстеркласу, вокальних, літературних та хореографічних виступів.

 

Фрагменти відео з проведеного заходу:

Дефіле вишитого вбрання

Танок з рушниками

 

Виступ Шаровської Марії на Обласному фестивалі -конкурсі патріотичної пісні "Україна - це ми", який відбувся 28 січня.

Марія зайняла ІІ місце!

Пропонуємо переглянути відео виступу